Czy praca zdalna przetrwa? O zmianach na rynku pracy opowiada Aneta Czernek w Pytaniu na Śniadanie.
To pytanie coraz częściej pada w rozmowach na temat pracy, a firmy analizują efektywność obu modeli, próbując znaleźć złoty środek między elastycznością a kontrolą. Wielu pracowników obawia się, że powrót do biur ograniczy ich swobodę i komfort. Czy ich niepokój jest uzasadniony? Na ten temat wypowiedziała się Aneta Czernek, Managing Partner w Hello@work, w programie Pytanie na Śniadanie.
Podczas rozmowy poruszyła szereg kluczowych kwestii dotyczących współczesnych trendów na rynku pracy. Wskazała na zmieniające się podejście firm do pracy hybrydowej i zdalnej, które coraz częściej pojawiają się jako pożądany benefit w ofertach pracy, a nie jako oczywisty standard. Home office niesie za sobą wiele korzyści, ale nie każda firma może ją w pełni wdrożyć. Czernek wspomina, że największym wyzwaniem są dla pracodawców złożone struktury organizacyjne. Z drugiej strony, rekrutacje prowadzone w trybie hybrydowym cieszą się coraz większą popularnością, oferując większą wolność zarówno pracownikom, jak i firmom.
Statystyki pokazują, że pracownicy zdalni są często bardziej efektywni, ale w wielu przypadkach cierpią na tym ich relacje. Pytanie brzmi - jakie wartości są dla współczesnych firm ważniejsze i jaki model kultury organizacyjnej chciałyby z sukcesem wdrażać?
Odpowiedzi na te pytania oraz pełną wypowiedź Anety Czernek znajdziecie w programie.
Zobaczcie cały materiał tutaj: